Wypożyczalnia i czytelnia
Wesprzyj fundacjęWYPOŻYCZALNIA filmów edukacyjnych
Drukuj


Kolejny nakład filmów, które dystrybuowałyśmy w ramach projektu "Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami - edycja IV" już się wyczerpał. W związku z ogromnym zainteresowaniem filmami, przewyższającym nasz nakład, z myślą o osobach, które nie otrzymały od nas filmów uruchomiłyśmy wypożyczalnię.


               

 

Regulamin wypożyczania filmów

Fundacja Autonomia dysponuje kilkoma kopiami powyższych filmów przeznaczonymi do wypożyczania w celu jednorazowych projekcji podczas zajęć. Osoby zainteresowane prosimy o:

  • Wypełnienie formularza wypożyczenia zamieszczonego poniżej
  • Podpisanie formularza i przesłanie go do nas mailem w wersji zeskanowanej  na adres zgloszenia@autonomia.org.pl lub pocztą w wersji papierowej (ul. Krasickiego 18 Ip., 30-503 Kraków)
  • Po otrzymaniu formularza odpowiemy czy wypożyczenie będzie możliwe. 
  • Jeśli filmy będą dostępne do wypożyczenia, prosimy o uregulowanie kosztów przesyłki do 5 dni od otrzymania maila.
  • Po upływie terminu 5 dni bez uregulowania kosztów przesyłki, materiały przekazane zostaną kolejnym osobom zainteresowanym, które uregulowały koszty przesyłki.
  • Z uwagi na duże zainteresowanie filmami, materiały udostępniamy do wypożyczenia na okres do 1 miesiąca.
  • Filmy można odebrać osobiście w Krakowie, wtedy bez ponoszenia opłaty za koszty przesyłki.


Formularz wypożyczenia filmów

Opinie na temat filmów

Opinie osób, które miały okazję wykorzystać filmy w działaniach edukacyjnych:


„Uważam, że filmy są wspaniałym materiałem do rozpoczęcia dyskusji o niełatwym zjawisku jakim jest dyskryminacja, ich używanie daje pewne "umocowanie" trenerowi/trenerce, na zasadzie "to nie tylko mój pogląd", co często okazuje się ważne."

Niebieskoocy

Film „doskonale pokazuje specyfikę wykluczenia, powstawanie i działanie mechanizmu dyskryminacji".

Film „pokazuje nie tylko rasizm, ale dotyczy innych przesłanek dyskryminacji", można w nim znaleźć „analogię do sytuacji Romów w Polsce".

MaskaTwardziela

Jest to film ważny, bo: „niewiele - albo wcale - jest rzeczy o męskości i dla mężczyzn. Pokazuje [...]  jak wszechobecne są media w naszym życiu; pokazuje presje przynależności do danej płci, mechanizm agresji jest analizowany wielowątkowo; pomaga młodym mężczyznom zrozumieć zmiany społeczne i role płciowe; pozwala im dostrzec dodatkowe aspekty gender, lepiej zrozumieć, jak to działa, inaczej postrzegają też rolę mediów w kreowaniu i podtrzymywaniu stereotypów płci kulturowej. Stawia ich również przed pytaniem o wyobrażenia własnej roli płciowej (gender)."

Delikatnie nas zabijają 3

 „Film pobudza do refleksji i dyskusji. Wywołuje reakcje zdziwienia i zaskoczenie, szczególnie wśród dziewcząt. W sposób jednoznaczny i sugestywny demaskuje manipulacyjny charakter reklam i pokazuje prawdę o instrumentalnym traktowaniu kobiet i lansowaniu nierealnego, nieosiągalnego wzorca kobiecości."

„Film świetnie pokazał jak na przestrzeni lat kobieta w "niewinny" i delikatny sposób była infantylizowana, ogłupiana i ćwiartowana, a później sprzedawana w pięknym i pachnącym opakowaniu... Zwraca uwagę na z pozoru niewinne zachowania, obrazy, komentarze, które stanowią przemoc, tylko że stosowaną w białych rękawiczkach".

„Podobnie jak w przypadku "Maski twardziela" kwestie poruszane w filmie nie są uważane za sprawę "priorytetową" do omawiania na czas obecny przez szkoły.

Prowadzimy także stacjonarną czytelnię materiałów edukacyjnych, książek i publikacji poświęconych tematyce praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy, prawom kobiet.

Z materiałów dostępnych w czytelni można korzystać w poniedziałki i czwartki po południu po wcześniejszym umówieniu się na ul. Krakowskiej 19, I piętro bez windy.

Zapraszamy!

Lista publikacji dostępnych w czytelni [KLIKNIJ, BY POBRAĆ PLIK]

Kontakt: zgloszenia@autonomia.org.pl, w temacie prosimy wpisać "CZYTELNIA"

 

 

 

 

 

szukaj

Fundacja Autonomia e-mail: fundacja@autonomia.org.pl | Copyright © 2009 Fundacja Autonomia