Akademia Treningu WenDo
Wesprzyj fundacjęI edycja ATW - osoby uczestniczące
Drukuj
Krótkie biogramy osób uczestniczących

Bogusława Bębnik, Zabrze, Powiatowy Urząd Pracy (www.pupzabrze.pl)

Jestem psycholożką, doradczynią zawodową, trenerką. Mieszkam w Zabrzu z rodziną i trójką kotów. Interesuję/zajmuję się: edukacją antydyskryminacyjną, wolnościowymi modelami szkół ­ stwarzaniem warunków do autentycznego uczenia się, ewaluacją rozumianą jako narzędzie rozwoju i rodzicielstwem. Jestem członkinią Stowarzyszenia „Expedycja w głąb kultury” i Amnesty International.

 

Agnieszka Biela, Sosnowiec, ruch społeczny Hollaback! Polska (polska.ihollaback.org)

Psycholożka z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest też absolwentką Studium Pedagogicznego UJ oraz Szkoły Trenerów „BAZA”. Od początku swojej zawodowej drogi związana z działalnością społeczną – obecnie działa w ruchu społecznym Hollaback! Polska oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Młodzieży RAMPA. Jest założycielką Ośrodka Twórczego Rozwoju "Skrzydlata Żyrafa" w Sosnowcu, gdzie tworzy przyjazną przestrzeń dla twórczego rozwoju dzieci i ich rodziców. Prywatnie zasłuchuje się w twórczości Kasi Nosowskiej, a wolny czas wypełnia haftowaniem różnych drobiazgów.

 

Lena Bielska, Lublin, Fundacja HerStory (www.fundacjaherstory.org)

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie doktorantka UMCS, gdzie podejmuje zagadnienia związane z historią feminizmu, gender studies i męskimi ruchami profeministycznymi. Wiceprezeska i współzałożycielka Fundacji HerStory, w której zajmuje się herstoriami i historią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i edukacją na rzecz praw człowieka. Poza tym zawodowo pasjonuje się nowymi mediami, sztuką filmową, web designem i programowaniem.

 

Barbara Biskup, Kielce, Amnesty International Kielce/ Watch Docs Kielce (http://facebook.com/amnestyinternationalkielce, http://www.watchdocskielce.pl/)

 

Dorota Bregin, Warszawa, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (www.tea.org.pl)

 

Anna Chęć, Bielsko – Biała, Fundacja Pozytywnych Zmian (www.pozytywnezmiany.org)

 

Jolanta Gawęda, Warszawa, Fundacja Feminoteka (http://feminoteka.pl/)

W  Fundacji Feminoteka obsługuje Telefon Interwencji Kryzysowej, zajmuje się księgarnią, programem kulturalnym, matronatami i wolontariatem. Studentka Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliotekoznawczych UW, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Aktorka w Instytucie Teatralnym, działkowiczka, trenuje karate sportowe.

 

Izabela Grzesik, Oświęcim, Strefa Wenus z Milo (http://strefawenus.com)

 

Kinga Karp, Łódź, Fundacja Nowoczesnej Edukacji Spunk (spunk.pl)

 

Sylwia Kończak, Poznań, Fundacja Rozwoju Motylarnia (motylarnia.org)

Pedagożka i socjoterapeutka z wykształcenia i zainteresowania. Od 11 lat działa w trzecim sektorze współrealizując projekty w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Od 9 lat jest kuratorką społeczną dla rodzin i nieletnich. Koncentruje się na działaniach związanych z zapobieganiem krzywdzeniu dzieci. Współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Rozwoju MOTYLARNIA. Współzałożycielka i wiceprezeska Spółdzielni Socjalnej ANIMA.

 

Anna Kozicka, Białystok, Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12 (http://9dwunastych.org/)

Wiceprezeska Stowarzyszenia na rzecz Kultury i Dialogu 9/12. Specjalizuje się w działaniach antydyskryminacyjnych i animacji społeczności lokalnej. Współtwórczyni działania Dni Różnorodności Kobiet DZIEW/CZYNY oraz projektu fotograficznego o kobietach nieheteronormatywnych "Coś takiego nie może istnieć". Współpracuje z redakcją Wysokich Obcasów. Interesuje ją mistyka kobiet z perspektywy kulturowej. Weganka. Slamerka, poetka, z zawodu arteterapeutka. Ważną wartością jest dla niej rodzina z krwi i z wyboru.

 

Ewa Kruchowska, Nowy Targ, „Do siebie” - gabinet pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego - Ewa Kruchowska (www.ewakruchowska.pl)

 

Alina Kula, Bielsko – Biała, Fundacja Pozytywnych Zmian (www.pozytywnezmiany.org)

 

Małgorzata Kulczycka, Opole, Stowarzyszenie ”RaNO” (www.rano-stowarzyszenie.pl)

Aktywistka, działaczka społeczna, feministka, rękodzielniczka, członkini Stowarzyszenia RANO z Opola. Zaangażowana w działania związane z przeciwdziałaniem mowie nienawiści i dyskryminacji. Prowadzi pracownię artystyczną Phenomeno w podopolskiej wsi Ochodze.

 

Destina Kuliś, Wrocław, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (www.dolnoslaskietpg.blogspot.com)

W kontekście WenDo przede wszystkim karateczka. Pedagożka specjalna pracująca z osobami z niepełnosprawnościami. Uwielbia bujać w obłokach i zatapiać się w marzeniach, a jeszcze bardziej wcielać je w życie. Nie cierpi kaszanki, kiepskich filmów i rozczarowań. W wolnym czasie hasa po górach, jeździ po świecie na rowerze albo przesiaduje w kinie.


Małgorzata Lisowska, Szczecin, Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” w Szczecinie  (www.sos.home.pl)

 

Janina Lizis, Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (cwip.pl)

 

Olga Łaniewska, Kraków, Fundacja Dobra Wola (http://dobrawola.eu/)

Feministka i aktywistka miejska, z zawodu tłumaczka z języka rosyjskiego, z pasji edukatorka antydyskryminacyjna. Członkini Krakowskiego Komitetu Manifowego i Krakowskiej Sieci Antydyskryminacyjnej. Obecnie współpracuje z fundacją Dobra Wola i fundacją Czarna Owca Pana Kota.

 

Olesya Malyugina, Lublin, Homo Faber (www.hf.org.pl)


Aleksandra Migalska, Częstochowa, Autonomia (http://www.autonomia.org.pl)

 

Marta Szyrkowiec-Paruzel, Brzesko, Nowy Targ, Szaflary, GOPS w Szflarach i Poradnia w Brzesku

 

Anna Smarzyńska, Wrocław, Kultura Równości  (www.kulturarownosci.org)

 

Magda Szewciów, Stowarzyszenie Kobiet Konsola (www.konsola.org.pl)

Członkini zarządu Stowarzyszenia Kobiet Konsola, od lat zaangażowana w działania feministyczne, antydyskryminacyjne i antyprzemocowe w Poznaniu (m.in. DRiT, Manifa, Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć, QueerFest). Pracuje w Centrum Inicjatyw Senioralnych. Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej na UŚ w Cieszynie oraz Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich (w zakresie wystawiennictwa sztuki współczesnej) na UJ w Krakowie.

 

Ania Urbańczyk, Trójmiasto, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado (www.tolerado.org),

Trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka, koordynatorka projektów kulturalno-społecznych. Wyspecjalizowana w warsztatach antydyskryminacyjnych (w tym w metodologii Anti-Bias), facylitatorka pracująca metodą doceniającą (Appreciative Inquiry). Absolwentka Wiedzy o kulturze (Uniwersytet Gdański), Queer Studies (Kampania Przeciw Homofobii), Wielokulturowej Europy (Uniwersytet Adama Mickiewicza / British Council), Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie (Stowarzyszenie Willa Decjusza), Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji – poziom zaawansowany, w Warszawie (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej).
Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA), Trójmiejskiej Akcji Kobiecej TAK!, Grupy kobiecej Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado, Kampanii Przeciw Homofobii.
Więcej informacji: www.warsztatyrownosciowe.pl

 

Ewelina Waląg, Góra, Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza (http://logorawitryna.wix.com/logora)

 

Barbara Elżbieta Wyłudek, Ruciane-Nida, Stowarzyszenie Kobieta na PLUS (www.kobietanaplus.pl)

Inicjatorka i Prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy od 2008 r. Opracowuje i realizuje projekty, działania, które są odpowiedzią na problemy lokalnej społeczności. W ramach działalności, wspólnie z członkiniami i członkami stowarzyszenia  podejmuje działania wspierające kobiety, ich rodziny oraz Seniorów. Laureatka konkursu Radia Olsztyn w roku 2013 „ Kobieta – Zwykła-Niezwykła”. Lubi ludzi, rozmowy z nimi, a kocha kwiaty, słońce i Mazury.

 

Izabela Zambrowska, Giżycko, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku    

 

Eweryst Zaremba, Warszawa

 

Justyna Zielińska, Zgierz, Stowarzyszenie EZG (www.ezg.info.pl)

Animatorka kultury, aktorka Teatru ART.51 z pasją do tańca ludowego, a przede wszystkim mama 9-letniej Łucji.

 

Katarzyna (KasJa) Żeglicka, Kraków, Strefa Wenus z Milo (http://strefawenus.com)

Licencjonowana doradczyni zawodu, specjalistka ds. szkoleń, trenerka pracy i animatorka kultury. Od 12 lat zajmuje się aktywizacją  zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami. Współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo. Działa na rzecz praw kobiet z niepełnosprawnościami w imię zasady „Nic o nas bez nas.”

szukaj

Fundacja Autonomia e-mail: fundacja@autonomia.org.pl | Copyright © 2009 Fundacja Autonomia