WenDo
Wesprzyj fundacjęAKTUALNOŚCI
Sprzeciw wobec łamania praw człowieka wobec osób z niepełnosprawnościami

Chcesz się dowiedzieć co zrobiły osoby z niepełnosprawnościami z Cochabamby w Boliwii, po 60 dniach protestu? Zapewniamy, że nawet Ci się to nie śniło!

Autonomia, koordynująca krakowską edycję festiwalu "Watch Docs. Prawa człowieka w filmie", wraz ze Stowarzyszeniem Strefa Wenus z Milo, zapraszają na projekcję filmu „Walka"i spotkanie!

14 czerwca 2018
18:00 - 20:00
Miejsce: JCC, Miodowa 24, Kraków
Wstęp wolny, miejsce dostępne, ścieżka dialogowa będzie czytana na żywo, możliwe tłumaczenie na/z Polskiego Języka Migowego.

Opis wydarzenia:

Po 40 dniach upokorzeń, pogardy, ignorancji i agresji ze strony przedstawicieli/ek i funkcjonariuszy/ek obecnego rządu i Parlamentu, rodzice osób z niepełnosprawnościami zdecydowały_li się na zawieszenie protestu w Sejmie.

Ten protest i reakcje na postulaty osób z niepełnosprawnościami uwidoczniły brak wiedzy, arogancję, brak poszanowania dla ludzkiej godności i praw, ale także odwagę i siłę protestujących, oraz znaczenie jakie ma wspieranie się w występowaniu przeciwko opresji, dyskryminacji i przemocy.

  • Zastanawiasz się czy polityka rządu wobec osób z niepełnosprawnościami to w ogóle Twoja sprawa?
  • Masz w sobie niezgodę na łamanie praw osób z niepełnosprawnościami przez państwo polskie?
  • Oburza Cię brak systemowych, zapewniających godność i sprawiedliwość rozwiązań?
  • Chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego, jak solidarnie walczyć o sprawiedliwość i równość, o prawa osób z niepełnosprawnościami?

 Fundacja Autonomia zaprasza wszystkie osoby: z niepełno sprawnościami i bez, rodziny, znajomych, rodzeństwo, opiekunki_ów oraz sojuszniczki_ów na pokaz filmu „Walka" i spotkanie na temat sytuacji i postulatów osób z niepełno sprawnościami z udziałem przedstawicielek Stowarzyszenia Strefa Wenus z Milo.

„Walka"
czas trwania: 30', 2017, Boliwia
reżyseria: Daniel Fallshaw, Violeta Ayala
zdjęcia: Dan Fallshaw, Fernando Barbosa
montaż: Daniel Fallshaw
produkcja: United Notions film
Więcej o filmie: https://watchdocs.pl/2018/a/pl/film/33/walka

Wydarzenie odbędzie się w ramach projekcji przedfestiwalowych Objazdowego Festiwalu Filmowego WatchDOCS. Prawa Człowieka w Filmie, którego 16. lokalną edycję Autonomia organizuje w Krakowie i Poroninie w dniach 17 - 21 października 2018. Już teraz zapiszcie sobie ten termin w kalendarzu!

Informacja o dostępności:
Ścieżka dialogowa do filmu będzie odczytywana na bieżąco.
Budynek, w którym odbędzie się projekcja i spotkanie jest dostosowany do poruszania się na wózkach.
Staramy się o tłumaczenie z i na Polski Język Migowy. Osoby zainteresowane skorzystaniem prosimy o kontakt pod adresem: a.teutsch@autonomia.org.pl do dnia 10 czerwca.

Bardzo dziękujemy Jewish Community Centre (Centrum Społeczności Żydowskiej) za udostępnienie sali na to wydarzenie!

Autonomia korzysta ze wsparcia w ramach grantu instytucjonalnego Fundacji Batorego.

 

szukaj

Fundacja Autonomia e-mail: fundacja@autonomia.org.pl | Copyright © 2009 Fundacja Autonomia