WenDo
Wesprzyj fundacjęAKTUALNOŚCI
Szczegółowy program obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynki i 10-lecia Autonomii

NIEZŁOMNE - BUNTOWNICZKI - BOHATERKI


Międzynarodowy Dzień Dziewczynki oraz 10 - lecie Autonomii

Zapraszamy
dziewczynki, dziewczyny i kobiety oraz chłopców i mężczyzn, dla których ważne są wolność i sprawiedliwość dla wszystkich bez względu na płeć
do 10-ciu wspólnych akcji!

Szczegółowy program:

Zgłoś się teraz! Ilość miejsc ograniczona. Formularz,

Część I: miejsce akcji: krakowski Kazimierz

start: 11:45
Otwarcie I części obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynki i 10-lecia Autonomii

Akcja Pierwsza:
start: 12:00 "Przyszłość n/zależy do/od dziewczyn/ek" (takich jak Ty!) - robimy wielki wspólny kolaż Przez cały dzień będziemy współtworzyć przestrzeń, na której Dziewczyny/ki/ w każdym wieku będą mogły wyrazić, w jakim świecie chcą żyć i jakie mają marzenia, co uważają za niesprawiedliwe i co je niepokoi, a także co - zdaniem Dziewczyn/ek - musi się zmienić, by mogły w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, były szczęśliwe i bezpieczne. Będziemy wymyślać i ilustrować sposoby na to, jak Dziewczyn/k/a w każdym wieku, może odkrywać i wzmacniać swoją moc i odwagę do bycia niezależną i wolną, solidarną i sprawiedliwą.
Zachęcamy Was do przyniesienia ze sobą zdjęć, wycinków z gazet, tytułów, które ilustrują Bohaterki - Buntowniczki - Niezłomne - czyli dziewczynki, dziewczyny i kobiety, które budzą nasz podziw i nas inspirują w kontekście działań na rzecz wolności, praw człowieka, pokoju, edukacji, sprawiedliwości, bezpieczeństwa.
Do naszej dyspozycji będą farby, kredki, kolorowe papiery i bibułę, brokat i flamastry, nożyczki i klej itd. Będzie można zrobić sobie zdjęcie i nakleić na plakat wraz z jakimś wzmacniającym, emancypacyjnym tekstem.

Akcja Druga:
start: 12:30 "Moje ciało jest moje, a moje NIE ma moc!" (Uwaga: warsztaty dla dziewczynek od 6 do 9 lat, czas trwania 1,5 h, jest tylko 10 miejsc - zgłoszenia udziału przyjmujemy telefonicznie: 502246768). Spotkanie, na którym porozmawiamy o ciele i o tym jaki dotyk lubimy, a jaki nie. Poszukamy sposobów na powiedzenie innym, czego chcemy lub nie chcemy. Sprawdzimy jak głośno potrafimy krzyczeć. Nauczymy się bronić, kiedy tego potrzebujemy. A przede wszystkim będziemy dobrze się bawić w dziewczyńskim towarzystwie!

Przerwa: start: 14:00
przerwa na regenerację przy napojach i przekąskach oraz czas na dalsze tworzenie kolażu i przygotowywanie przypinek (czytaj na końcu ogłoszenia).

Akcja Trzecia
start: 14:30 Czytanie fragmentówOpowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet" autorstwa Eleny Favilli, i Francesci Cavallo i rozmowy o naszej mocy, odwadze i solidarności

Akcja Pierwsza - ciąg dalszy
start: 15:30 Tworzenie kolażu "Przyszłość n/zależy do/od dziewczyn/ek" (takich jak Ty!).

Przenosimy się na Stare Podgórze (razem z kolażem:-)


Część II: miejsce akcji: Stare Podgórze


Akcja Czwarta
start: 17:00 Oficjalne powitanie na II części obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynki i 10-lecia fundacji Autonomia Wprowadzenie do idei święta, przedstawienie sylwetki Malali Yousafzai.

Akcja Piąta
Wyraź swoje uznanie dla Malali - podpisz się osobiście na plakacie, który zostanie Jej bezpośrednio przekazany!
Przybywajcie i podpisujcie! To niepowtarzalna okazja! Będziemy zbierać Wasze odręczne podpisy na plakacie/plakatach wydarzenia, na którym jest podobizna Malali Yousafzai. Plakat zostanie Jej przekazany do rąk własnych:-). Chcemy w ten sposób wyrazić nasze uznanie dla Jej działalności i nawiązać z Nią kontakt. Mamy nadzieję, że zaowocuje on zorganizowaniem pierwszej wizyty Malali Yousafzai w Polsce! Jak to możliwe?... Dr Beata Kowalska z Instytutu Socjologii UJ, z którą Autonomia ma szczęście i zaszczyt regularnie współpracować, na początku listopada tego roku będzie brała udział w konferencji, na której wystąpi w jednym panelu dyskusyjnym z Malalą Yousafzai. Gratulujemy! Uznałyśmy wspólnie, że to wspaniała okazja do przekazania Malali jakiejś formy naszego uznania dla jej działalności oraz zainicjowania rozmów dotyczących wizyty Malali w Polsce, być może już w przyszłym roku!

Akcja Szósta
start: 17:15 Projekcja filmu „To ja, Malala" (He Named Me Malala), reż. Davies'a Guggenheim'a, czas: 120'

Akcja Siódma
start: 19:20 10 lat działań na rzecz siły odwagi i solidarności - Autonomiczna herstoria w wielkim skrócie i na wesoło - slajdowisko, anegdoty, odczytanie życzeń, toast.

Akcja Ósma
start: 19:45 "Przyszłość n/zależy do/od dziewczyn/ek" takich jak Ty! - podsumowanie akcji, prezentacja i wspólne oglądanie kolażu Wspólne zdjęcie - na pamiątkę i dla Malali

Akcja Dziewiąta
Przypinka empowermentowa dla każdej osoby! Przez cały dzień każda osoba będzie mogła własnoręcznie zrobić przypinkę upamiętniającą obchody 10-lecia Autonomii z empowermentowym przekazem.

Akcja Dziesiąta Podaruj z nami bezpieczeństwo - przekaż darowiznę, zdobądź cegiełkę! - przez cały dzień każda osoba będzie mogła dołożyć swoją cegiełkę do budowania bezpieczniejszego świata dla dziewczynek - przekazując darowiznę i/lub zdobywając koszulkę z empowermentowym znakiem obchodów 10-lecia.

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz, możliwe jest wypełnienie formularza z naszą asystą - prosimy o telefon: 515 47 66 59 Uwaga: Ilość miejsc ograniczona wielkością lokali. Przesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z możliwością udziału w wydarzeniu. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dokładne adresy zostaną przesłane wraz z informacją zwrotną o dostępności miejsc.

Przez cały czas do naszej dyspozycji będzie kącik dla dzieci/osób, które będą chciały zrobić sobie przerwę od oglądania filmu albo udziału w celebrowaniu 10-lecia:-) Czynne będzie także stoisko z maszynką do przypinek i koszulkami - cegiełkami.

Udział
we wszystkich wydarzeniach jest nieodpłatny! Budynek, w którym odbywa się część I obchodów nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Natomiast miejsce, w którym odbędzie się oficjalna impreza i projekcja filmu - jest dostępne. Możemy zapewnić tłumaczenie na Polski Język Migowy (prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w formularzu zgłoszeniowym najpóźniej do 10 października).

Za wsparcie szczególnie dziękujemy:
Fundacji im. Stefana Batorego (za stabilne dofinansowanie codziennej działalności), National Geographic (za nieodpłatne udostępnienie filmu"To ja, Malala"), wydawnictwu Debit (za przekazanie nam dwóch egzemplarzy książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet") oraz Kampanii Przeciwko Homofobii (za pożyczenie maszynki do przypinek:-)

Autonomia 2007 - 2017
Autonomia od 10 lat mobilizuje i wzmacnia odwagę tysięcy dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn, w tym ludzi społecznie i zawodowo związanych z edukacją, pomocą społeczną, społeczeństwem obywatelskim. Uczą się jak skutecznie zapobiegać konfliktom, przeciwstawiać się przemocy i współpracować. Korzystają z bezpłatnych szkoleń, uczestniczą w projekcjach i wyjazdach, angażują się w kampanie społeczne. Używamy strategii upełnomocnienia (empowermentu) i edukacji emancypacyjnej, by byli zdolni do działania, samodzielnego myślenia i tworzyli społeczeństwo wolne od dyskryminacji i przemocy. Dostosowanie działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to jeden z naszych priorytetów. Działania Autonomii mają zasięg ogólnopolski i lokalny. Fundacja Autonomia, została założona 3 sierpnia 2007 roku.

Polub nas na fejsbuku
: fb.com/autonomia.fundacja
Napisz
: fundacja@autonomia.org.pl
Zadzwoń
: 515 47 66 59
Odwiedź:

http://www.autonomia.org.pl

http://kampania16dni.pl
http://watchdocskrakow.pl
http://www.bezuprzedzen.org http://niepodlegle.pl

Już nie możemy się doczekać spotkania z Wami!
Pozdrawiamy, zespół fundacji Autonomia

szukaj

Fundacja Autonomia e-mail: fundacja@autonomia.org.pl | Copyright © 2009 Fundacja Autonomia