WenDo
Wesprzyj fundacjęAKTUALNOŚCI
WatchDOCS na Queerowym Maju

„Jak przetrwać zarazę?" - Watch Docs czyli prawa człowieka w filmie

W ramach wydarzeń Queerowego Maja zapraszamy na pokaz filmu „Jak przetrwać zarazę" Davida France'a. Będzie to pierwszy z cyklu przedfestiwalowych pokazów poprzedzających 15. Objazdowy Festiwal Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie, organizowany w Krakowie przez Fundację Autonomia od 10 lat.

Sam festiwal jest zaplanowany na 19-22 października 2017 r., ale już od maja będziemy prezentować dokumentalne filmy o tematyce związanej z prawami człowieka, odwołujące się do konkretnych dat z kalendarza.

17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, a już tydzień wcześniej startują wydarzenia związane z Qeerowym Majem. Włączamy się w nie, organizując projekcję filmu Davida France'a z 2012 r., dokumentującego epidemię AIDS w latach 80.

Sytuacja pogarszała się błyskawicznie, ale rządzący Republikanie uważali, że to zasłużona kara dla wszystkich, którzy nie stosują się do boskich przykazań. Tymczasem z dnia na dzień przybywało kolejnych ludzi, dla których skrót HIV oznaczał wyrok śmierci. Jednak skazani wcale nie zamierzali czekać na śmierć z założonymi rękami. W 1987 roku gejowscy aktywiści z Nowego Jorku powołali do życia ACT UP (AIDS Coalition To Unleash Power) - organizację, której działania po dziś dzień są bezprecedensowym wzorem obywatelskiego aktywizmu na najwyższym poziomie. (watchdocs.pl)

Film pokazujemy dzięki uprzejmości reżysera. Projekcję poprzedzi krótkie wprowadzenie.


Dzięki środkom własnym fundacji Autonomia i dotacji z programu Demokracja w Działaniu Fundacji im. Stefana Batorego - wstęp wolny!

Data i godz.: 11 maja 2017 r., 21:00
Miejsce: ul. Krakowska 19 (I p.).


Bardzo przepraszamy ale budynek nie jest niestety przystosowany do poruszania się na wózkach. Oznacza to, że można się dostać na piętro z pomocą innych, ale nie jest to niemożliwe. Kluczowym problemem pozostaje infrastruktura sanitarna.

Osoby które potrzebują tłumaczenia na Polski Język Migowy prosimy o kontakt najpóźniej na tydzień przed terminem projekcji (watchdocs@autonomia.org.pl). Dołożymy wszelkich starań by zapewnić tłumaczenie.

 

szukaj

Fundacja Autonomia e-mail: fundacja@autonomia.org.pl | Copyright © 2009 Fundacja Autonomia